Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Szkoła marzeń

Szkoła marzeńW piątek, 22.05. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu “Szkoła marzeń“.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych – gimnazjów, liceów, techników, szkół zawodowych oraz placówek opiekuńczych. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej bądź literackiej na temat wizji szkoły marzeń i oczekiwań młodych osób wobec szkoły, jako miejsca przyjaznego uczniom.

Konkurs podzielony był regionalnie, pracE początkowo należało przesyłać do posłów/senatorów właściwych dla miejsca zamieszkania (z naszego regionu wicemarszałek Sejmu Pani Elżbieta Radziszewska), a najlepsze z nich trafiały do finału, który odbył się właśnie 22.05.

Miło nam poinformować, że aż cztery (z pięciu!!!) nasze prace zostały docenione. Julia Dobielska, Adrianna Franczyk, Martyna Iwanowicz, Małgorzata Malingiewicz, zostały nagrodzone!!! Jedną z nagród było zwiedzanie Sejmu, Sali Kolumnowej, udział w głosowaniu w Senacie RP, mogliśmy zasiąść w ławach senatorów, Prezydenta RP, czy Marszałka Senatu. Udało nam się także zamienić kilka słów m.in. z byłym posłem, a obecnie prezydentem Słupska, panem Robertem Biedroniem, który, co ciekawE, gdy był jeszcze posłem, jednym z jego współpracowników w biurze poselskim, był radomszczanin…

Brawo dziewczyny!!!

Warto dodać, że 15. czerwca odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu w Zielonym Gościńcu dla uczestników z regionu piotrkowskiego, z udziałem wicemarszałek Sejmu Pani Elżbiety Radziszewskiej, prawdopodobnie Minister Edukacji Narodowej, Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

1 Comments

Trackbacks & Pingbacks

  1. Szkoła marzeń. Regionalne podsumowanie | Młodzież dla Europy

    [...] Konkurs podzielony był regionalnie, prace początkowo należało przesyłać do posłów/senatorów właściwych dla miejsca zamieszkania (z naszego regionu wicemarszałek Sejmu Pani Elżbieta Radziszewska), a najlepsze z nich trafiały do finału, który odbył się 22.05 w Sejmie RP. [...]

Leave a Reply