Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Profrekwencyjny flash mob

Wiem, dlaczego wybieramDziś odbyła się kolejna akcja w ramach projektu „Wiem, dlaczego wybieram” oraz programu ‘Młodzi głosują 2015″. Zorganizowaliśmy krótki „flash mob” ( sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków).

Działanie miało na celu, zachęcenie radomszczan do wzięcia udziału w wyborach, które odbędą się 10 maja.

A jak to wszystko wyglądało…
Uczestnicy rozeszli się po Placu 3-go Maja, a każdy z nich czytał gazetę. Chłopak (Jakub) w garniturze wszedł na fontannę z flagą Polski. Wtedy rozbiegł się głośny odgłos syreny strażackiej i każdy upuścił gazetę. Następnie po kolei osoby biorące udział w akcji, podchodziły do flagi, dotykały jej, a gdy zabrzmiała muzyka żwawo tańczyły taniec „belgijski” dookoła fontanny. Z pewnością pokazaliśmy mieszkańcom, że gdybyśmy teraz mieli odpowiedni wiek, bez wahania poszliby zagłosować.
- „Akcja udała nam się w stu procentach - nawet małe niedoskonałości w tańcu i poplątanie nóg, nie przeszkodziło nam w świetnej zabawie. Każdy cały czas się uśmiechał, tańczyły z nami nawet dzieci! Dorośli byli zaskoczeni i rozradowani – widać, że osiągneliśmy sukces.” – zauważyła Klaudia.
- „Uważam, ze właśnie dzięki takim akcjom dotrzemy do ludzi za równych młodych jak i starszych. A nasze pokolenie nie będzie się zastanawiało, tylko od razu szło zagłosować, by zmieniać na lepsze Polskę.”- tak uważa Olga.

Koordynatorem przedsięwzięcia była Olga Kowalska. Relację opracowała Paulina Karoń.

Zobacz galerię zdjęć.

Projekt “Wiem, dlaczego wybieram” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG


Tagged as , , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply