Młodzież dla Europy

Klub Europejski

W pogoni za urną

W pogoni za urnąDzisiaj 5.05.2015 r. w naszej szkole odbyła się międzyklasowa gra terenowa “W pogoni za urną” realizowana w ramach projektu „Wiem, dlaczego wybieram” oraz w ramach programu “Młodzi głosują 2015″.

Celem naszej akcji było zachęcenie uczniów do rozwijania postaw obywatelskich oraz poszerzania wiedzy o wyborach prezydenckich w Polsce. Fabułą tego przedsięwzięcia było poszukiwanie zaginionej urny, która zobaczywszy światło dzienne po raz pierwszy od 5 lat pognała zwiedzać miasto. 12 uczniów wraz z opiekunami krążyła po naszym mieście szukając punktów, a na nich zadań przybliżających ich do odnalezienia urny. Mimo wielu przebytych kilometrów oraz zmęczenia wszyscy dobrze się bawili, jednocześnie edukując się.

Zadania w ramach gry były różnorodne, należało m.in.: zaplanować własną kampanię wyborczą, odnaleźć ulice w Radomsku kojarzące się z Prezydentami RP, przeprowadzić sondę uliczną, stworzyć wymarzonego kandydata na prezydenta RP, odgadnąć szyfr…

-„ Nigdy nie brałam udziału w żadnej grze terenowej, było mi to pojęcie zupełnie obce. Mega mi się podobały zadania i łamigłówki, a do tego świetna pogoda i te emocje!”-mówi jedna z opiekunów grup Pani Kamila Madalińska-Serwa.
- „Według mnie gra przebiegła bardzo dobrze i pomyślnie. Uczestnicy byli zadowoleni i z powagą podeszli do zadań, które dostawali od osób będących na punktach. Największym plusem gry według mnie, jest to, ze osoby organizujące grę bardzo się zgrały i nie dopuściły by coś poszło nie tak.”- wyraża swoją opinię jedna z uczestniczek gry, Paulina Karoń.

Zwycięską grupą okazała się klasa III D (Bartłomiej Jasiulewicz, Mateusz Smendowski, Maciej Hofman), której serdecznie gratulujemy, II miejsce zajęła klasa III B, a III - II B. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom, w przyszłości frekwencja wyborcza będzie dużo większa.

Koordynatorem gry była Olga Kowalska, która także przygotowała relację z tego przedsięwzięcia.

Projekt “Wiem, dlaczego wybieram” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

1 Comments

Trackbacks & Pingbacks

  1. “Wiem, dlaczego wybieram”. Podsumowanie | Młodzież dla Europy

    [...] projektu “Wiem, dlaczego wybieram”. W ramach działań zrealizowaliśmy m.in.: grę terenową “W pogoni za urną”, profrekwencyjny flash mob, symulację wyborów prezydenckich, happening uliczny, I i II turę [...]

Leave a Reply