Młodzież dla Europy

Klub Europejski

MIM 2015

Wiem, dlaczego wybieramDziś w godzinach popołudniowych zorganizowaliśmy wspólnie z uczennicami Klubu Młodego Samorządowca (ZSP nr 1 w Radomsku - “Mechanik”) happening uliczny o nazwie “Akcja Mim”, w ramach projektu ‘Wiem, dlaczego wybieram” oraz programu “Młodzi głosują 2015” .

Wydarzenie miało na celu zachęcić mieszkańców Radomska do oddania swojego głosu w tegorocznych wyborach prezydenckich. Członkowie klubu europejskiego przebrali się i pomalowali twarze w kolorach biało-czerwonych, aby jak najbardziej zwrócić na siebie uwagę i pokazać, jak ważne jest oddanie głosu w wyborach.
-Było naprawdę super, pomalowałam sobie całą twarz w barwach biało-czerwonych i z uśmiechem używając wyłącznie gestykulacji przypominałam ludziom o pójściu na wybory 10 maja - opowiada Asia Kempa.

-Podobały mi się plakaty i ulotki. Fajnie, że tak duża liczba osób na mieście zwróciła uwagę na nie - dodaje Michał Droś.

Reakcja ludzi spotykanych na ulicach była bardzo przyjazna. Każdy z uśmiechem na twarzy mówił, że na pewno pójdzie na wybory i w nich zagłosuje. Na plakatach można było zobaczyć hasła takie jak “10 maja-Wybory Prezydenckie”, “Nie jesteś mimem: ZAGŁOSUJ!” itp.

-Mam nadzieje, że wydarzenie które przygotowaliśmy da efekty, co zobaczymy 10 maja przy urnach wyborczych - mówi Paulina Karoń, jedna z uczestniczek akcji.

Wszyscy dobrze się bawili, a akcje wspólnie uznaliśmy za udaną.

Koordynatorem akcji był: Piotr Piekarz. Relację opracowała Joanna Kempa.

Projekt “Wiem, dlaczego wybieram” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

1 Comments

  1. Oby tak dalej dzieciaczki!

Leave a Reply