Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Gra miejska w ramach XI Dni Kina

Podróż za jeden uśmiech. W ramach Dni Kina organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, uczestniczyliśmy dzisiaj w filmowej grze miejskiej “Podróż za jeden uśmiech”. Naszą szkołę reprezentowały przedstawicielki SKE “Młodzież dla Europy”: Żaneta Zakrzewska oraz Martyna Iwanowicz.

Celem Filmowej Gry Miejskiej było połączenie dobrej zabawy z rywalizacją a jednocześnie zdobywaniem wiedzy o polskim kinie z ostatnich pięćdziesięciu lat.

W ramach gry należało wykonać liczne zadania w wielu punktach miasta, które miały doprowadzić nas do złodzieja portretu patrona I L.O. Odwiedziliśmy m.in.: Miejski Dom Kultury, gdzie uczyliśmy się tańczyć, Muzeum Regionalne, gdzie…składaliśmy obywatelski donos, w Bibliotece Publicznej uczyliśmy się języka francuskiego, dodatkowo ratowaliśmy mieszkankę miasta, obieraliśmy jajka w dość niecodzienny sposób, “goniliśmy za złotem”, a także odtworzyliśmy plastycznie cenny obraz. Ostatecznie udało nam się ustalić złodzieja portretu Feliksa Fabianiego, patrona I LO. Wszystkiemu winien był Wesoły…Romek :)

Filmowa Gra Miejska jest ostatnim elementem “Dni Kina”.13 kwietnia w MDK-u odbędzie się Gala, której gościem będzie Robert Więckiewicz. Wtedy też nastąpi losowanie nagród wśród wszystkich uczestników gry.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply