Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Od Wielkiej Wojny do dziś…

Od Wielkiej Wojny do dziś. Gra miejskaPiątek, to, jak widać, doskonały początek na osiąganie sukcesów! Dziś wzięliśmy udział w Grze Miejskiej pn. „Od Wielkiej Wojny do dziś. Odkrywamy historię Radomska z Ekonomikiem”, zorganizowanej przez ZSE w Radomsku.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie (przedstawicielki SKE): Adrianna Franczyk, Joanna Kempa, Aleksandra Jędrych…który ostatecznie z w y c i ę ż y ł!!!

Uczestnicy (łącznie w grze udział wzięło osiem zespołów z terenu miasta oraz regionu m.in. Lgoty Wielkiej i Kleszczowa) musieli wykonać zadania w różnych punktach miasta, m.in.: w Miejskiej Biblioteki Publicznej i tam rozszyfrować nazwiska trzech literatów, którzy przebywali w Radomsku w czasie, gdy tworzyły się Legiony, w Muzeum Regionalnym należało odszukać nazwy zakładów, które pracują w Radomsku od I wojny światowej aż do dzisiaj. Trzecim zadaniem było odnalezienie nazwisk nauczycieli, prowadzących tajne nauczanie w okresie II wojny światowej.

Nie zabrakło także wizyty w firmie zajmującej się tworzeniem reklam oraz… w sklepie „Zorza”. Poza tym nasz zespół miał za zadanie odśpiewać patriotyczną pieść pt.: „Jędrusiowa dola”, której autorem jest Henryk Fajt, absolwent „ekonomika”, a także przygotować fotoreportaż z wyprawy do miasta. Na sam koniec należało ułożyć puzzle z mapą Radomska z okresu międzywojennego i wskazać na niej trzy siedziby szkoły.

Ada, Asia, Ola - OGROMNE GRATULACJE :)

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Konkursy

Leave a Reply