Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Wiem, dlaczego wybieram!

Wiem, dlaczego wybieram!Dwa dni intensywnych warsztatów, ponad osiemdziesiąt zaangażowanych osób, miła atmosfera, ogrom wiedzy, połączone ze świetną zabawą, czyli w skrócie projekt “Wiem, dlaczego wybieram” możemy uznać za w pełni rozpoczęty!

Projekt „Wiem, dlaczego wybieram” to cykl działań edukacyjnych dla uczniów dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego przez wspieranie frekwencji wyborczej. Poprzez podnoszenie świadomości uczniów oraz angażowanie ich w działania w środowisku lokalnym ma na celu promocję aktywnych postaw obywatelskich. Projekt składa się z czterech etapów: (1) warsztatów edukacyjnych, (2) zdalnej współpracy uczniów z trenerami w planowaniu mini-projektów
skierowanych do mieszkańców ich miast, (3) warsztatów projektowych oraz (4) realizacji tych mini-projektów.

Projekt realizowany jest przez Fundację Innowatorium. Założona w 2010 r. Fundacja Innowatorium skupia się na działaniach edukacyjnych dla młodzieży, animatorów oraz osób starszych. W ostatnim czasie szczególny nacisk położony został na projekty profrekwencyjne w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zajęcia podsumowuje Asia Kempa: Na warsztatach osobiście bardzo mi się podobało. Sądzę, że było tak dzięki wykwalifikowanym trenerom, jak i luźnej atmosferze w trakcie spotkania. Na pewno z chęcią będę oczekiwać na następne zajęcia.

- Było super, dużo zapamiętałem i zmotywowało mnie to do głosowania, jak tylko osiągnę odpowiedni wiek - dodaje Bartosz Borowik.

Po warsztatach wyłoniły się już grupy projektowe (trzy), są wstępne pomysły na działania, w połowie marca planowane są kolejne dwudniowe warsztaty.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply