Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Spotkanie z Panem Robertem Zakrzewskim

Spotkanie z Panem Robertem Zakrzewskim Starostą Powiatu RadomszczańskiegoDziś w godzinach przedpołudniowych gościliśmy w Starostwie Powiatowym w Radomsku na spotkaniu z Panem Robertem Zakrzewskim, Starostą Powiatu Radomszczańskiego. Rozmowę prowadzili przedstawiciele klasy europejskiej: Maciej Bednarek, Adrian Kołodziejczyk, Aleksandra Rutkowska, Klaudia Pichit. Dyskusja miała związek z realizowanym projektem “Radomszczański Checkpoint Charlie” i planowanego przez nas happeningu.

Pan Starosta podzielił się z nami refleksjami na temat zmian jakie zaszły w Europie oraz Polsce na przełomie lat 80. i 90. ze szczególnym uwzględnieniem upadku Muru Berlińskiego. Miło nam było usłyszeć przemyślenia Pana Zakrzewskiego z perspektywy nastolatka (przełom lat 80. i 90.) oraz współczesne refleksje, połączone z bardzo dokładną analizą obecnej sytuacji geopolitycznej w Europie. Dodatkowo Pan Starosta opowiedział o swojej pracy samorządowej, wykonywanych obowiązkach, dlaczego zdecydował się na taką drogę zawodową. Nie zabrakło także krótkiej refleksji o zbliżających się wyborach samorządowych.

Panu Robertowi Zakrzewskiemu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz życzymy powodzenia w wyborach samorządowych. Podziękowania kierujemy także na ręce Pana Arkadiusza Szczegodzińskiego, rzecznika prasowego Starostwa, za pomoc w organizacji spotkania.

Spotkanie było jednym z działań w ramach realizacji projektu: “Radomszczański Checkpoint Charlie” dofinansowanego z funduszy Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply