Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Spotkanie z przedstawicielami SKE z Mołdawii

Spotkanie z MołdawianamiDziś gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Szkolnych Klubów Europejskich z Mołdawii. W spotkaniu wzięli udział członkowie SKE “Młodzież dla Europy” oraz goście z Mołdawii. Z propozycją spotkania zwróciła się do nas Fundacja Terra Humana, która realizuje projekty, mające na celu współpracę z rozmaitymi organizacjami m.in. na Litwie, Ukrainie, Białorusi, Rosji i Mołdawii. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie internetowej.

W Mołdawii szkolne kluby europejskie rozpoczynają swoją działalność, stąd spotkanie służyło wymianie dobrych praktyk, doświadczeń, ewentualnej współpracy. Przedstawiona została przez nas prezentacja na temat działania SKE “Młodzież dla Europy” od początku istnienia, czyli 2007 r. Dodatkowo młodzież mogła rozegrać “Wielką Radomszczańską Grę” a także zobaczyć na własne oczy przygotowany przez członkinie SKE proeuropejski mural w sali geograficznej. Warto dodać, że już niebawem, mural powiększy się o kolejną postać, tym razem przedstawiciela Mołdawii.

Z pewnością na tym spotkaniu współpraca z SKE z Mołdawii nie zakończy się, o kolejnych, być może już wspólnych działaniach, z pewnością przeczytacie na naszej stronie internetowej.

Poznaliśmy kilka, ważnych zwrotów w języku mołdawskim:
- dzień dobry - “Bună ziua”
- przepraszam - “Pardon”
- do widzenia - “La revedere”
- dziękuje - “Mulţumesc”

Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy tradycyjne mołdawskie słodkości oraz artystyczną niespodziankę, przedstawiającą typowy, mołdawski dom.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply