Młodzież dla Europy

Klub Europejski

O wolnej Polsce w Kancelarii Prezydenta

Młodzi w wolnej Polsce11 czerwca zespół w składzie: Aleksandra Kosela, Aleksandra Krawczyk, Martyna Kotulska, Joanna Kempa, Klaudia Krawczyk reprezentował SKE Młodzież dla Europy na debacie “Młodzi w wolnej Polsce”, która odbyła się w Kancelarii Prezydenta RP. W spotkaniu uczestniczyła młodzież, najbardziej aktywna w tegorocznej edycji programu Młodzi Głosują. Debata miała charakter dyskusji panelowej, w trakcie której poruszano wątki m.in.: zmian, jakie zaszły w Polsce w ostatnich 25 latach, problemach w systemie edukacji, możliwości studiowania za granicą, problemie bezrobocia młodych osób oraz migracjach. Dyskusją kierował Pan Adam Markuszewski (koordynator licznych projektów edukacyjnych, animator, trener), dodatkowo w spotkaniu uczestniczył Pan Jan Lityński, polski polityk, działacz opozycji w czasach PRL, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji, doradca Prezydenta RP ds. kontaktów z partiami i środowiskami politycznymi a także Pan Jacek Strzemieczny, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Po debacie, mieliśmy trochę czasu na spacer po Warszawie, ulicą Wiejską (Sejm RP), odwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Krakowskie Przedmieście oraz Stare Miasto.

Akcja była jednym z etapów realizacji projektu “25 lat wolności” współfinansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply