Młodzież dla Europy

Klub Europejski

OPPM 2014

Radomszczańska Wielka Gra6 czerwca, na Zamku Królewskim w Warszawie zespół reprezentujący SKE Młodzież dla Europy, w składzie: Sandra Morawiec, Maria Dobielska, Julia Dobielska, Klaudia Pichit wziął udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Młodzież z niemal 80 szkół z całej Polski, w formie targów projektów zaprezentowała wyniki swojej pracy związanej z realizacją projektów w zakresie: edukacji obywatelskiej, działań społecznych, kultury, lokalnej historii, środowiska naturalnego, nauk ścisłych oraz nowych mediów. Uczniowie reprezentowali rozmaite programy, m.in.: “Akademia Uczniowska“, “Młody Obywatel“, “Młodzi Głosują“, “Kulthurra!“, “Mistrzowie Kodowania” i wiele innych.

Wszyscy zainteresowani, którzy odwiedzili w tym dniu Arkady, mogli znaleźć odpowiedź m.in na pytanie: Czy fizyka może ciekawić? Czym jest półka zdrowej żywności? Jak ciekawie opowiedzieć historię miejsca w którym się mieszka? Jak zaangażować seniorów, dzieci i całe rodziny w nietypowe poznawanie osiedla? Jak szukać sojuszników dla swoich działań? Jak wspólnie podejmować decyzje w szkole? Do czego jeszcze oprócz jeżdżenia może służyć rower?
Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się: gra terenowa - “Inspiracje i ich wariacje”, atelier fotograficzne, a także muzyczny happening, w którym wszyscy uczestnicy stworzyli orkiestrę grając na nietypowych instrumentach!

Nasz zespół z prezentacją “Radomszczańska Wielka Gra” przygotował niezwykłą grę, w ramach której każdy uczestnik mógł poznać nasze działania (głównie w ramach Programu Młodzi Głosują). Za udział w grze uczestnicy otrzymywali nagrody (ufundowane przez Urząd Miasta w Radomsku) a także słodkie małe co nieco. Dodatkowo młodzież mogła zostawić “wiadomość dla Radomska” na specjalnie przygotowanej tablicy. Nasze stoisko odwiedził m.in. ekspert - Adam Markuszewski (koordynator licznych projektów edukacyjnych, animator, trener), który dopytywał o szczegóły dotyczące zrealizowanych projektów, stoisko pytał o pomysły zorganizowania konkretnych zadań, jej cele i efekty.

Warto dodać, że w tegorocznej edycji Programu Młodzi Głosują udział wzięło ponad 1200 zespołów, z czego na OPPM zaproszonych zostało tylko 6, których działania profrekwencyjne w ramach wyborów do PE okazały się najciekawsze, w tym właśnie nasze (symulacja wyborów do PE, gra terenowa, happening “król głosowania“!, prawybory).
W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta w Radomsku za wsparcie i ufundowanie gadżetów dla uczestników naszej gry.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply