Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Dziękujemy Kobietom za…?

Dzień KobietJak mawiał Mahomet: “Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta.” Dokładnie tak! W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, postanowiliśmy dowartościować płeć piękną i zasypać mieszkanki Radomska duuużą dawką pozytywnych myśli. Stąd pomysł na uliczny happening, w którym Panie mogły otrzymać od nas karteczki z rozmaitymi napisami: “dobrze, że Jesteś”, “Ktoś Cię kocha”, “Uśmiechnij się!”, “Jesteś piękna”. Dodatkowo Panie zostały obdarowane owocami z miłymi dodatkami, a także wiele z nich otrzymało odrery, jak również przygotowane przez nas zwierzaki z origami. Każdy przechodzień mógł na tablicy odnotować, za co tak naprwadę dziękuję kobietom. Akcja spotkała z niezwykle miłym przyjęciem wśród mieszkańców.

Oto kilka słów refleksji uczestników:
- Dzisiejszy happening zaliczam do jak najbardziej udanych. Panie były zachwycone drobnymi upominkami w postaci kwiatów i zwierząt z origami, a przechodnie bardzo pozytywnie reagowali na ściankę, na której mogli wyrazić wdziecznosc dla płci pięknej. Zaangażowanie mieszkańców dowodzi jak ważna rolę w ich życiu pełnią kobiety (Maria Dobielska)
- Na dzisiejszym heppeningu spotkałam się z bardzo miłą reakcją zarówno pań, jak i panów. Myślę, że nasz pomysł na wyróżnienie kobiet akcją zadedykowaną właśnie dla nich był po prostu świetny. Oryginalnie, niebanalnie, z uśmiechem. Na akcji panowała miła atmosfera, a pozytywne reakcje ze strony pań poruszyły we mnie przekonanie, iż nasze działanie było potrzebne (Aleksandra Furmańczyk)
- Najbardziej spodobało mi się to, że nawet taki malutki upominek w postaci karteczki z napisem ” fajnie, że jesteś” może wywołać uśmiech na twarzy kobiety (Klaudia Krawczyk).

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply