Młodzież dla Europy

Klub Europejski

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE. Zjednoczeni w różnorodności

III Powiatowy Konkurs o UEIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE “Zjednoczeni w różnorodności” pod patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Joanny Skrzydlewskiej przeszedł do historii. W konkursie zorganizowanym w budynku PG 3 w Radomsku o charakterze turniejowym udział wzięło pięć zespołów:
- PG w Dziepółci
- PG nr 2, 3, 4 i 5 w Radomsku.
W jury konkursu zasiedli: Joanna Skrzydlewska (poseł do PE), Bronisław Sagan (dyrektor biura poseł Joanny Skrzydlewskiej), Joanna Łysik-Michałkiewicz (dyrektor filii biura poseł Joanny Skrzydlewskiej).

Konkurs rozpoczął się od konkurencji sprawdzającej wiedzę uczestników z historii UE. Należało bowiem w notatce prasowej odnaleźć 13 błędów i oczywiście dokonać korekty. Z tym zadaniem najlepiej poradziły sobie drużyny z Dziepółci oraz gospodarze. W drugiej konkurencji zespoły prezentowały przygotowane przez siebie plakaty, na których widniały prawa dziecka zapisane w Konwencji o Prawach Dziecka ONZ. Maksymalną ilość puntów uzyskał zespół z Dziepółci. Trzecia konkurencja sprawdzała wiedzę ze znajomości państw UE, ale także umiejętność celnego rzutu do tarczy. Liczyła się także dobra strategia. Tym razem drużyna PG3 okazała się najlepszą, zdobywając 6 punktów. W czwartej konkurencji uczestnicy zmagali się z potrawami typowymi dla państw UE, co okazało się dość skomplikowanym zadaniem. Jedynie zespołowi gospodarzy udało się uzyskać 2 punkty (na pięć możliwych).
Przed ostatnią konkurencją na prowadzeniu (z przewagą trzech punktów) był zespół PG3, zaś miejsce drugie zajmowała szkoła z Dziepółci. Ostatnia konkurencja “1 z 5″ przyniosła niesamowite emocje i nieoczekiwany zwrot sytuacji. Drużyny odpowiadały na pytania a jednocześnie wykluczały się z gry nawzajem. Największym sprytem wykazała się drużyna PG 2, która w ostatecznym rozrachunku pokonała PG 3 zaledwie o 0,5 pkt. A tak wyglądała klasyfikacja końcowa:
1. PG nr 2 (20,5 pkt.)
2. PG nr 3 (20 pkt.)
3. PG Dziepółć (19 pkt).
4. PG nr 5 (16,5 pkt.)
5. PG nr 4 (7,5 pkt.)
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Sandra Rak, Agata Dziegieć i Wiktor Olejarnik. Opiekunem jest Pani Jonna Marczak - Burzyńska.
Gdy emocje już prawie opadły, Pani Poseł dość niespodziewanie oznajmiła, że w wycieczce do Brukseli udział wezmą również reprezentaci PG 3 (Adrianna Franczyk, Aleksandra Furmańczyk i Maria Dobielska). Zatem w kwietniowym wyjeździe uczestniczyć będzie aż 6 uczniów i opiekun, a także Ola Kosela, zwyciężczyni Szkolnego Konkursu Wiedzy o UE w PG 3.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Do zobaczenia za rok :)
Pani Poseł serdecznie dziękujęmy za objęcie (już po raz 5!) patronatem naszego konkursu. Trzymamy kciuki za zwycięstwo w nadchodzących wyborach do europarlamentu.
Czas pomiędzy konkurencjami umilały występami muzycznymi uczennice PG 3: Wiktoria Banaszek, Karolina Derwisz oraz Dominika Smyła.
Konkurs był jednym z etapów realizacji projektu “Lajkujemy KorczakaPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA IM. JANUSZA KORCZKA.
Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply