Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Czerwony Kapturek i Boże Narodzenie

Czerwony Kapturek i Boże NarodzenieW środę 18.12.2013 r. w budynku ZSG nr 7 odbyło się przedstawienie w j. francuskim pt. “Le Petit Chaperon Rouge et Noel” (Czerwony Kapturek i Boże Narodzenie).

W przedstawieniu wzięło udział 15. uczniów PG nr 3 z klasy I a europejskiej, którzy od trzech miesięcy u siebie w szkole uczą się j. francuskiego pod kierunkiem p. Anny Smendowskiej - nauczyciela II LO w Radomsku. Młodzi aktorzy z powodzeniem zmierzyli się z niełatwym tworzywem, jakim jest język Baudelaire’a i przybliżyli widzom świąteczną przygodę Kapturka i wilka.

Zarówno zajęcia, jaki występ, odbyły się w ramach współpracy PG nr 3 i II LO oraz w ramach projektu “Łódzkie bardziej francuskie” pod patronatem Ambasadora Francji w Polsce. To wyjątkowe przedsięwzięcie nie mogłoby jednak dojść do skutku, gdyby nie życzliwość i wsparcie dyrektor ZSG nr 7 - pani Aleksandry Gniłki oraz wychowawcy klasy Ia europejskiej z PG nr 3 - pana Tomasza Mazura, którzy dodawali otuchy młodym aktorom swoją obecnością, wspomina inicjatorka przedsięwzięcia Pani Anna Smendowska.

Wśród licznie zgromadzonych gości byli również: przedstawiciel Ambasady Francji w Polsce zaangażowany w projekt “Łódzkie bardziej francuskie” - pan Denis Gerard, pani Iga Borowiecka-Grzywacz - nauczyciel ZSG nr 7 i II LO, która była autorką dekoracji do przedstawienia, przedstawiciele grona obu szkół, rodzice, koleżanki i koledzy młodych artystów.

W czasie trwania przedstawienia można było m.in. zjeść coś dobrego, kupić koszulki, kartki czy zapach do szafy na 7 stoiskach miniprzedsiębiorstw z II LO, nad którymi opiekę sprawują p. Sylwia Wawrzyniak i p. Renata Langier.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply