Młodzież dla Europy

Klub Europejski

10 mniej ratuje życie! Zwolnij!

10 mniej ratuje życie! Zwolnij!W związku z ostatnimi częstymi wypadkami w pobliżu naszej szkoły, ale także w mieście Radomsku, postanowiliśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie bezpieczeństwo pieszych. Stąd pomysł na uliczny happening na ul. Reymonta i Pl.3 Maja, którego głównym motywem uczyniliśmy akcję “10 mniej ratuje życie! Zwolnij!” oraz bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Pojawiły się transparenty, ulotki, test z wiedzy o ruchu pieszych, ‘ordery bezpiecznego przechodnia’ oraz sygnalizatory świetlne (z kartonu!) przy przejściach dla pieszych. Dla osób nieprawidłowo korzystających z “pasów” mieliśmy mandaciki oraz ‘karne zeberki’. Każdy kto otrzymał ‘karną zeberkę’ miał za zadanie wykonać dziesięć przysiadów! Akcję z pewnością powtórzymy w pobliżu naszej szkoły.

Warto dodać, że w listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W latach ubiegłych zwracaliśmy uwagę na zapinanie pasów, niekorzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, jazdę bez spożywania alkoholu.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply