Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Wspomnienia Oli z Węgier

Poradnik pozytywnego obywatela EuropyW ramach projektu “Poradnik pozytywnego obywatela Europy”, finansowanego z programu Europa dla Obywateli, Ola Krawczyk była jedną z uczestniczek w wyjeździe do Mako, miasta partnerskiego Radomska. Tematem przewodnim wymiany były rozważania o obywatelstwie, równości płci oraz szans kobiet i mężczyzn w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Relacjonuje Ola: - W pierwszy weekend września b.r byłam uczestniczką wymiany, w związku z uczestnictwem w projekcie “Poradnik pozytywnego obywatela Europy”, który realizuje w Radomsku z młodzieżą z mojej szkoły, a także z miast partnerskich. Podczas wymiany uczestniczyłam w warsztatach, których tematem była “Płeć w wymiarze obywatelskim”. W czasie warsztatów dyskutowaliśmy o równości płci. Warsztaty były prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu mogłam poćwiczyć swoje umiejętności językowe. Podczas wyjazdu na Węgry do Makó mogłam zapoznać się z kulturą oraz obyczajami ich regionu, a co ciekawsze podjęłąm próbę nauczenia się ich języka co było wielkim wyzwaniem. Atmosfera panowała świetna, nie tylko dzięki mieszkańcom miasta, ale również dzięki młodzieży uczestniczącej w wymianie.W czasie wyjazdu moja wiedza na temat “Płci w wymiarze obywatelskim” powiększyła się oraz jak wspomniałam wcześniej mogłam zintegrować się z młodzieżą z miast partnerskich.

Poszerzyłam swoją wiedzę na temat Węgier, a szczególnie o jednym z tamtejszych miasteczek Makó, gdzie organizowany jest festiwal cebuli, którego mogłam być uczestniczką. W Makó zostaliśmy mile przyjęci, mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji, które zagwarantował nam Urząd miasta Makó m.in park linowy czy baseny termalne.

Zobacz galerię zdjęć.
Zobacz relację w RadomskoNaszeMiasto.pl


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply