Młodzież dla Europy

Klub Europejski

IV konkurs wiedzy o UE. 2013.

Konkurs wiedzy o UE 2013W dniu 01.02.2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomsku odbył się finał powiatowego konkursu wiedzy o UE pod patronatem poseł do PE Pani Joanny Skrzydlewskiej. Współorganizatorem konkursu był działający w gimnazjum - Szkolny Klub Europejski “Młodzież dla Europy”. W konkursie udział wzięły trzy reprezentantki SKE - Kinga Beśka, Anna Szewców i Paulina Obst.

Konkurs miał charakter turniejowy. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych drużyn z powiatu radomszczańskiego: PG nr 2, PG nr 3, PG nr 4, PG 5 w Radomsku oraz zespoły spoza miasta - PG w Strzałkowie i PG w Dziepółci. Rywalizacja była bardzo wyrównana, składała się z pięciu konkurencji:
- “państwa UE” - rozpoznanie po opisach (geograficznych, politycznych) jaki to kraj;
- “postać” - na podstawie krótkich podpowiedzi z życiorysu ważnych postaci UE odgadnąć, kto to taki;
- “scrabble” - układanie słów związanych z UE;
- “debata” - dyskusja na trzy temat - “etapy integracji gospodarczej”; “instytucje UE”; “przyszłość UE”;
- “1 z 6″ - gra wzorowana na telewizyjnym teleturnieju 1 z 10.

Ostatecznie w konkursie zwyciężyła drużyna PG w Dziepółci (20 pkt.) przed PG nr 4 (19 pkt.), zaś trzecie miejsce zdobyło PG nr 2. Reprezentacja naszej szkoły zajęła czwarte miejsce.
Zwycięska drużyna otrzymała symboliczne bilety, uprawniające na wyjazd do Brukseli w czerwcu 2013 r. Do Brukseli pojedzie także reprezentantka PG 3 (organizatorów) Aleksandra Krawczyk, która wygrała etap szkolny konkursu.

Konkurs w PG nr 3 odbył się już po raz czwarty.

Zobacz galerię zdjęć.

Zobacz więcej zdjęć.


Tagged as , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply