Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Światowy Dzień Zwierząt 2012

Światowy Dzień Zwierząt 2012Jak co roku, od trzech lat, 4. października zorganizowaliśmy happening z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Został on ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Celem obchodów jest zmiana zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

Tegorocznym hasłem happeningu uczyliśmy: ‘Świat bez zwierząt = świat stracony’. Staraliśmy się zwrócić uwagę mieszkańców, aby nie pozostawiali zimą zwierzęta samym sobą. Jednocześnie zachęcaliśmy ich do korzystania z usług lokalnych schronisk, a także podjęcia prób adopcji wirtualnej zwierząt. Uczestnicy happeningu wcieli się w role zwierząt - barwnie umalowani, jak również ich właścicieli.
Przeprowadzona została także ankieta wśród 150 radomszczan, z której wynika że zaledwie 66% badanych wie, gdzie znajduje się w Radomsku schronisko, ale jedynie co 12 osoba korzystała z jego usług, adoptując zwierzaka. Podobnie wygląda sprawa z pomocą schronisku, jedynie co 12 badany przekazuje karmę bądź inne materiały, natomiast ponad 75% badanych nie czyni w tym kierunku żadnych starań. Warto także dodać, że co piąty badany wie, czym jest adopcja wirtualna zwierząt.

Refleksja po happeningu:
* Kinga Beśka: Według mnie happening-Dzień Zwierząt jak najbardziej udany. Dużo śmiechu i radości. Myślę, że uświadomiliśmy wielu mieszkańcom Radomska jak ważna jest pomoc zwierzętom !
* Mateusz Bajon: Pierwszy raz byłem na takiej akcji i mam nadzieję, że jeszcze nie jeden raz zdarzy mi się to powtórzyć. BYŁO SUPER!!

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply