Młodzież dla Europy

Klub Europejski

XIII Parada Schumana za nami!

Parada Schumana 2012
W dniu dzisiejszym ośmioosobowa reprezentacja klubu europejskiego wzięło udział w XIII Paradzie Schumana. Pomimo deszczu, zabawa była świetna, szczególnie dla nas, po raz kolejny mogliśmy od środka uczestniczyć w przemarszu ulicami Warszawy, jadąc na platformie przygotowanej przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Dzisiaj razem głośno wołaliśmy „Halo, tu Europa”. W kolorowym tłumie widoczny był transparent „Europa dla Rydzyka i dla Michnika”. Paradę umuzykalniła orkiestra dęta, roztańczone mażoretki, dj-e zadbali, aby nie zabrakło dobrej muzyki. Wśród gości oprócz SKE byli także przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, m.in. :Tadeusz Mazowiecki i Komisarz Janusz Lewandowski. Przygotowano ścianę na wpisy „Dlaczego lubimy Unię?”, specjalną budkę telefoniczną, w której było można stroić „Fochy do Europy”.

Na najmłodszych uczestników czekały specjalne atrakcje: od europejskich gier planszowych, przez tworzenie flag, projektowanie torby wolontariusza, aż po zabawy z europejskich podwórek.

Kolejna parada dopiero za rok! Było super!
Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply