Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Ola i Oliwia - Panie posłanki SSDiM

Aleksandra Pigoń i Oliwia Walada podczas debaty.
Dwie nasze reprezentantki - Oliwia Walada i Ola Pigoń zakwalifikowały się do XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, jako jedyne przedstawicielki z powiatu radomszczańskiego (łącznie z woj. łódzkiego 28 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).

Sesja odbędzie się 1 czerwca w parlamencie, weźmie w niej udział 460 młodych posłów i posłanek z całej Polski.

Refleksje Oliwii:
Razem z Olą bardzo się cieszymy z tego, że mamy możliwość uczestniczenia w tym projekcie. Moim zdaniem posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży to inicjatywa, która wiele nas może nauczyć. Zarówno w tym roku jak i w poprzednich latach są poruszane bardzo ważne sprawy dla szkolnej społeczności. Liczę na to, że wymienimy się swoimi doświadczeniami i tym razem wspólnie stworzymy model doskonałej demokratycznej szkoły.

Aleksandra Pigoń:
Informacja o tym, że dostałyśmy się do XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży bardzo mnie ucieszyła. Włożyłyśmy dużo pracy, własnej kreatywności i pomysłowości w przygotowanie tej debaty. Odpowiedni wybór tematu naszej dyskusji, dekoracji sali oraz staranne dobranie uczestników nie było łatwym zadaniem, ale podołałyśmy temu. Uważam, że posiedzenie młodzieżowego parlamentu będzie bardzo ciekawym doświadczeniem i z pewnością przyda się nam w przyszłości.

Tutaj oficjalne wyniki.


Tagged as , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply