Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Zaprojektuj swoje liceum

Miło nam poinformować, że praca naszej ‘klubowiczki’ Marysi Ciupińskiej bierze udział w ogólnopolskim konkursie “Zaprojektuj swoje liceum”, który organizuje portal GazetaEdukacja.pl wspólnie z wydawnictwem “Operon”, fundatorem nagród.

Zadaniem uczestników było opisanie swojego wymarzonego liceum. Praca Marysi znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych i teraz podlega ocenie internautów.

Głosować można tutaj. Wcześniej należy pamiętać o założeniu konta pocztowego - tutaj szczegóły.

Brawo dla Marysi za awans do czołowej dziesiątki - trzymamy kciuki za sukces końcowy.

Oto praca Marysi.

Podczas swojej trzyletniej edukacji w liceum uczyłam się aż czterech języków, ponieważ to właśnie one decydują o naszej przyszłej karierze. Sama zadecydowałam o liczbie godzin danych przedmiotów, dzięki czemu wyeliminowałam te, które nie szły mi najlepiej. W ramach fakultetów uczęszczałam na zajęcia z fotografii i tańca, prowadzonych w profesjonalnych pracowniach. Sprawdziany pisałam przy pomocy komputera, który automatycznie sprawdzał moją pracę. W ramach szkolnych zajęć zrobiłam prawo jazdy. Angażowałam się w targi szkolne, gdzie wraz z kolegami prezentowałam swoje prace artystyczne, a następnie sprzedawałam je, by za zarobione pieniądze móc się nadal rozwijać. Nauczyciele byli całym sercem zaangażowani w swoją pracę i naprawdę potrafili nauczyć. Wszystkie doświadczenia odbywały się w doskonale wyposażonym laboratorium, w klasach zamiast zwykłych tablic były interaktywne, praktyczniej wykorzystywałam komputer, ucząc się pracy z takimi programami jak Photoshop czy Sony Vegas. Uczestniczyłam w wymianie do Kenii, gdzie swoim rówieśnikom pomagałam w nauce i obsłudze komputera. Na maturze sama wybrałam sobie przedmioty obowiązkowe, a w ramach egzaminu ustnego z języka przeprowadzałam rozmowę z rodowitym Anglikiem. Podczas przerw byłam częstym gościem kawiarenki, gdzie próbowałam wypieków moich koleżanek i kolegów. Oprócz tego, często pływałam w szkolnym basenie i grałam w tenisa na nowoczesnym korcie. W doskonale wyposażonej pracowni muzycznej nauczyłam się grać na gitarze.

Udział w konkursie, to jeden z etapów realizowanej przez nas kampanii “Wybierz z głową”.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply