Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Wybory parlamentarne tuż..tuż..

Wybory parlamentarne tuż...tuż...W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zorganizowaliśmy pierwszą akcję profrekwencyjną, której założeniem było zachęcenie mieszkańców Radomska do czynnego udziału w wyborach.

W akcji uczestniczyło około trzydziestu osób, ubranych w biało-czerwone barwy, z ulotkami i słodkim “wyborczym małym co nieco” w ręku. Na ulotkach widniały m.in. hasła: “Głosuj odpowiedzialnie”, “Mamo, tato - Twój głos, to moja przyszłość”, “Zamiast narzekać, zagłosuj!”, “To takie proste iść i zagłosować, by później absencji swej nie żałować”.

Dodatkowo przeprowadzona została ankieta wśród mieszkańców. Przebadaliśmy ponad 400 osób, z których połowa weźmie udział w wyborach zaś około 20% stanowią osoby niezdecydowane. Jako główny powód pójścia na wybory, co czwarty badany wskazywał, że chce dać dobry przykład innym, zaś co piąty twierdzi, że to ‘czas na zmiany’. Spośród osób, które nie pójdą głosować, najczęściej, bo co czwarty badany deklarował, że to i tak nic nie zmieni. Co trzeci badany zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, co szósty na Platformę Obywatelską, zaś co dziesiąty na Sojusz Lewicy Demokratycznej. Warto odnotować, że co trzeci respondent nie był jeszcze zdecydowany na kogo odda swój głos.

Akcja miała związek z programem “Młodzi głosują 2011″ organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply