Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Happening.W poniedziałkowe popołudnie zorganizowaliśmy na ulicach Radomska happening z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku nasz happening poświęcony był tematyce zapinania pasów w samochodzie. Zaopatrzeni byliśmy w ulotki, transparenty, ubrani w kamizelki oraz atrapy samochodów (odbyła się także mała symulacja wypadku - samochodu z papieru, w którym jedni nie mieli zapiętych pasów, inni zaś pamiętali o ich zapięciu, czyli dbali o bezpieczeństwo.

Dodatkowo przeprowadziliśmy sondę uliczną, w której udało nam się przepadać 250 osób.
Wnioski z sondy/ankiety:
a) zdecydowana większość (211 osób) zapina pasy w samochodzie - 39 nie.
Jako główny powód zapinania (170 osób) podaję dbałość o swoje bezpieczeństwo, 30 osób stwierdziło, że tak nakazuje prawo, zaś tylko nieliczni deklarowali, że boją się wypadku.

b) Osoby, które podały, że pasów nie zapinają, jako główny argument wskazywali, że “inni też tak nie robią” - na 39 osób (30), zaś 9 osób stwierdziło że bez nich i tak są bezpieczni.

c) Ostatnie pytanie dotyczyło ogólnego bezpieczeństwa w trakcie podróżowania autem. Respondenci stwierdzili, że największe bezpieczeństwo w trakcie jazdy gwarantuje jazda zgodna z ograniczeniami (ponad 150 osób), dodatkowo po 30 osób wskazało poduszkę powietrzną i pasy bezpieczeństwa. Nieliczni deklarowali “nowe auto” i doświadczenie kierowcy.

W roku ubiegłym podobną akcję poświęciliśmy zakazowi korzystania w trakcie jazdy samochodem z telefonu komórkowego.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

1 Comments

  1. ale fajnie!!:)

Leave a Reply