Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Happening “król głosowania”

Król głosowaniaDziś w godz. 15.15-16.15 zorganizowaliśmy na ulicach miasta happening w ramach akcji “Masz głos, masz wybór”. Wydarzenie podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej przeprowadziliśmy sondę, w której pytaliśmy:
- czy mieszkańcy pójdą do urn
- jeśli tak/nie to dlaczego;
- w jakich dziedzinach życia najbardziej konieczne są zmiany lub są one w pełni zadowalające.

Byliśmy specjalnie przygotowani do powyższej sondy. Ubrani w tonacji medialnej zaopatrzeni w atrapy kamer, radia, mikrofonów, ale także sprzęt w pełni profesjonalny.

Wyniki ankiety:
- w sondzie wzięło udział 120 osób;
Większość ankietowanych (47 osób) nie pójdzie na wybory, jako główny powód podając fakt, że nowa władza nic nie zmieni, lub nie interesują ich sprawy regionu. 38 respondentów stwierdziło, że weźmie udział w wyborach, jako podstawowy argument podając fakt, że interesują się polityką, bądź traktując wybory jako okazję do zmian. Aż 35 było jeszcze niezdecydowanych, stąd do nich szczególnie próbowaliśmy dotrzeć.

Dziedzinami życia, w których konieczne są zmiany, mieszkańcy podawali głównie bezpieczeństwo oraz pomoc społeczną, natomiast wysoko oceniono kwestię ochrony zdrowia, oświaty i ochrony środowiska.

Po sondzie, na Placu 3 Maja odbyła się krótka akcja “król głosowania”. Jedna z osób pełniła rolę króla i zachęcała pozostałych do wzięcia udziału w głosowaniu. Każdy w trakcie podejścia do urny otrzymywała koronę i stawał się choć na chwilę królem…głosowania:)

Oczywiście w trakcie happeningu rozdawaliśmy ulotki z hasłami do głosowania, jak należy głosować, oraz miejscami gdzie znajdują się lokale przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

W happeningu wzięło udział ok. 25 członków SKE “Młodzież dla Europy”. Akcja spotkała się z przyjaznym przyjęciem, co nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza przed wyborami lokalnymi.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

1 Comments

  1. Śmieszne jest to, że dziś koło 15 łaziłem w tamtych okolicach, by przeprowadzić sondę odnośnie wyborów na warsztaty dziennikarskie :D

    Co za zbieg okoliczności

    / Pawq

Leave a Reply